Nuo seno Lietuvoje mėgstamiausia rusiška pirtis – joje ant karštų akmenų pilamas vanduo, neretai lašinami eteriniai aliejai, taip mėgaujamasi lengvu kvapiu garu. Tokioje pirtyje būtinai naudojamos vantos, taip pat ir procedūros su medumi, druska. Tačiau, kaip pastebi pirties ekspertai, vis dažniau erdviuose butuose ar individualiuose namuose, esančiuose miesto ribose, įrenginėjama ne rusiška, o suomiška sausoji pirtis (sauna). Saunoje palaikoma aukšta – iki 100 laipsnių karščio temperatūra bei 5-20 proc. drėgmė. Tokio tipo pirties įrengimas nėra itin sudėtingas ir ją žymiai lengviau prižiūrėti. Kiti pirčių privalumai:
- sauna efektinga širdies veiklai;
- karštis pakelia nuotaiką, savivertę, mažina stresą;
- per prakaitą kūnas pašalina toksinus, druskas, sureguliuoja kūno temperatūrą;
- oda tampa švari ir gyvybinga;
- atpalaiduoja raumenis ir mažina raumenų bei sanarių skausmus;
- skatina gilų miegą;
- degina kalorijas;
- padeda kovoti su peršalimo ligomis.
Suomijoje sauna įrengiama vos ne kiekviename bute, o pas mus pirtis namuose yra visdar retenybė. LR Aplinkos ministerija patvirtino, jog jokių teisinių kliūčių butuose įsirengti pirtį nėra, tad turintys laisvą keletą kvadratinių metrų plotą, išnaudokite efektyviai ir jame įsirenkite pirtį. Tik ne patys, o susiraskite pirties specialistus.
Pirties dizainas visiškai priklauso nuo Jūsų skonio, galimybių ir dydžio. Pasižvalgykite, kokių įdomių pirčių variantų radome svetur: