Ne tik papuošti, bet ir naudingai planuoti savo namų erdvę gali kiekvienas – tam nereikia daug lėšų ar ypatingų žinių. Puikus to pavyzdys yra lentyna iš senų, dėvėtų diržų bei poros lentų. Kaip pasigaminti tokią lentyna vaizdžiai pademonstruosime šiame straipsnyje.
Tikriausiai pats šauniausias dalykas yra tai, jog tokios lentynos gaminimas yra visiškai laisvo stiliaus – diržai gali būti skirtingų spalvų ir modelių, lentos taip pat tinka praktiškai visos (kuo senesnės, brandesnės išvaizdos – tuo geriau). Kitas, ne ką mažesnis pliusas, tai kaštai. Įsirengti tokią lentyną savo namuose Jums kainuos tikrai nedaug. Paieškokite reikiamų medžiagų savo namuose – tuomet lentyną įsirengsite nemokamai. Jei vis dėlto medžiagų nerasite, jas galite nusipirkti už keliasdešimt litų. Diržų pasidairykite dėvėtų rūbų parduotuvėse – liksite patenkinti tiek pasirinkimu, tiek ir kaina. Lentas ir tvirtinimo detales rasite bene visuose prekybos centruose.
Reikėtų nepamiršti ir dar vieno tokios lentynos privalumo – ją labai lengva pritaikyti būtent sau. Diržų pagalba be vargo pakoreguosite jos dydį, o lentas visada galėsite perdažyti. Vienintelis minusas – tokia lentyna gali būti gana sunki, jei jos gamybai naudosite sunkią medieną. Yra du būdai išspręsti šią problemą : konstruojant naudokite lengvą medieną, arba susiraskite pagalbininką, kuris montuojant lentyną padėtų ją užkelti į norimą vietą. Taigi, pradėkime!
Konstruojant lentyną Jums prireiks:
- 2 medinių lentų (12cm pločio ir 75cm ilgio);
- 2- 4 ilgų odinių diržų;
- vinių;
- plaktuko;
- metro/ liniuotės;
- pieštuko.
Darbo eiga
1. Ant abiejų lentų kiekvieno galo ir kiekvienos pusės užbrėžkite liniją, kuri būtų 5cm nutolusi nuo lentos pabaigos.
2. Diržus suveržkite taip, kad jų kilpos perimetras būtų apie 152cm. Jei diržai skirtingi, Jums gali prireikti išdurti naujas skyles, norint kad abiejų diržų kilpų perimetrai būtų vienodi. Tai lengvai padarysite su yla arba atsuktuvu. Įstatykite vieną lentą tarp abiejų diržų ir įsitikinkite, kad kilpos yra lygiai ties 5cm riba, kurią užsibrėžėte. Tuomet pasireguliuokite sagčių pozicijas. Jos negali būti toje vietoje, ties kuria diržai bus tvirtinami prie lentų, t.y. pačioje apačioje bei 25cm virš žemutinės lentos pozicijos.
3. Kuomet diržai, sagtys ir lenta bus reikiamoje pozicijoje, tvirtai suimkite pirmąjį diržą (taip, kad jis negalėtų pajudėti) ir apverskite lentą, kad jos apačia būtų nukreipta į viršų. Tuomet per diržą į lentą įkalkite 3 vinis. Prieš kaldami pasitikrinkite, ar diržas vis dar teisingoje pozicijoje, t.y. ties nusibrėžta 5cm riba. Tą patį veiksmą pakartokite ir su kitu diržu.
4. Paverskite lentą taip, kad jos briauna būtų nukreipta į viršų ir dar kartą patikrinę, ar diržas nepasislinko į šalį, įkalkite vinį. Šį veiksmą pakartokite ir su kitu diržu.
5. Pastatykite lentyną ant šono ir 25cm aukščiau pirmosios lentos, tarp kilpų įkiškite antrąją. Ją taip pat laikykite ties nubrėžta 5cm riba. Įtempkite diržą ir įsitinkinkite, kad atstumas tarp lentų išlieka būtent 25cm. Tuomet įkalkite po 1 vinį į abu diržus.
6. Įsitikinkite, kad tolimoji lentos pusė taip pat yra 25cm atstumu nuo pirmosios lentos ir į abiejų lentų galines briaunas įkalkite po 2 vinis (po 1 kiekviename krašte).
7. Beveik baigta! Dar kartą įtempkite diržus ir įsitikinkite, kad kilpų ilgis vienodas. Jei matote, jog ilgiai nesutampa, išdurkite naują skylę viename iš diržų ir sulyginkite kilpas.
8. Kai įsitikinote, kad abi kilpos yra identiško ilgio, galite kabinti lentyną ant sienos. Kaip jau minėjome, jei gaminant lentyną naudojote sunkią medieną, jis svers nemažai, tad nuspręskite, ar sugebėsite ją pakabinti vienas. Gulsčiuko pagalba nustatykite, ar lentyna kabo tiesiai (arba galite naudoti programėlę iHandy iPhone arba Android telefonams). Vinis kalkite tik per antrąją diržo pusę – tuomet pirmoji užstos vinį ir viskas atrodys labai estetiškai. Sėkmės!