Trumpai norime pristatyti Microsoft biurą Lietuvoje, sukurtą pagal “lanksčiojo darbo stiliaus biuro” principus. Žmonių, dirbančių nebūtinai biure, tačiau ir namuose ar kitose vietose, ypač daugėja. Tai turi keletą didelių privalumų tiek darbdaviams, tiek ir darbuotojams. Darbdaviams nebereikia įrenginėti tokių didelių ofisų, o darbuotojų pasitenkinimo lygis ženkliai pagerėja, tai įrodo ir tarp Microsoft darbuotojų atliktos apklausos. Skaičiai rodo, kad darbuotojų pasitenkinimas išaugo net kelis kartus, o pati Microsoft, kaip bendrovė, jau šešis kartus buvo apdovanota geriausios darbovietės titulu Europoje ir tuo pačiu sutaupė didelę dalį biuro ploto ir sumažino telefono bei transporto išlaidas.
Verta pastebėti, kad į tokį darbo stilių orientuojasi ne tik Microsoft biurai, bet ir jų produktai. Neveltui tiek daug naujausių šios kompanijos produktų yra mobilieji telefonai, planšetės ar kompiuteriai, turintys vieną ir tą pačią operacinę sistemą- Windows 8, kuri palengvina sąsają tarp skirtingų prietaisų.
Citata iš Microsoft atstovų:
Lanksčiojo darbo stiliaus biuras pateisina „Microsoft“ lūkesčius didesniam partnerių, klientų ir darbuotojų pasitenkinimui, taip pat efektyvesniam resursų valdymui ir ekologiškumui. Kaip pavyzdį galima pateikti 2011 m. apklausą, atliktą Olandijos „Microsoft“ biure. Tyrimas parodė, kad dirbant lanksčiuoju stiliumi bendrovei pavyko sutaupyti 50 proc. telefono ryšio išlaidų. Interneto vaizdo konferencijos priemonių naudojimas bei geros sąlygos bendradarbiauti su klientais ir partneriais leido sutaupyti 52 proc. išlaidų transportui. Galimybė efektyviau planuoti laiką ir suteiktos naujausios technologinės priemonės padėjo darbuotojams net 70 proc. mažiau laiko praleisti kelionėse transporto piko metu. Į lanksčiojo darbo stiliaus biurus persikėlusių „Microsoft“ specialistų apklausos rodo žymiai padidėjusį darbuotojų pasitenkinimą ir sumažėjusią darbuotojų kaitą.