Įsigijus sodybą ar statant individualų namą ten, kur nėra centrinio vandentiekio, visada pravers siurblys su hidroforu. Ar žinote, kokiomis savybėmis pasižymi šie siurbliai ir į ką atkreipti dėmesį, renkantis šiuos siurblius?
Siurbliai su hidroforu – tai kompaktiški, pakankamai nebrangūs sausai statomi, t. y., nepanardinami siurbliai, skirti vandens tiekimui iš įvairių vandens šaltinių kaip, pavyzdžiui, šuliniai, negilūs gręžiniai ir pan., bei užtikrinantys, kad vandens slėgis vandens tiekimo sistemoje būtų stabilus. Iš siurblio, hidroforo, slėgio reguliavimo bei matavimo prietaisų sudaryta vandens tiekimo sistema yra nepamainoma, norint greitai ir paprastai atvesti vandenį iš vandens šaltinių iki namų ar laistytinų sodo sklypų.
Jie dažniausiai yra naudojami vandens tiekimui į namus įvairioms buitinėms reikmėms. Šie siurbliai yra mėgiami ir žemės ūkyje, įvairiose laistymo bei priešgaisrinėse sistemose, taip pat pramonėje. Juos įprasta naudoti ir slėgio pakėlimui.
Kuo skiriasi paprasti ir inžektoriniai siurbliai su hidroforu?
Pagrindinis skirtumas tarp paprastų bei inžektorinių siurblių su hidroforu yra skirtingas gylis, iš kurio siurbliai gali įsiurbti vandenį. Pažymėtina, kad paprasti siurbliai su hidroforu gali įsiurbti vandenį iš 9 m gylio, o inžektoriniai – iš gylio, siekiančio iki 30 m.
Ar visų siurblių talpa yra vienoda?
Vandens-siurbliai.lt hidroforai yra komplektuojami su skirtingų talpų bakais. Bakų talpa gali svyruoti nuo 20 l iki 100 l. Didesnė hidroforo indo talpa sąlygoja tai, kad šioje vandens tiekimo sistemoje yra ženkliai mažiau slėgio svyravimų, o ir pats siurblys startuoja rečiau. Pažymėtina, kad talpa neturi praktiškai jokios įtakos siurblio su hidroforu veikimui, tačiau komfortas, naudojant didesnės talpos hidroforą yra nepalyginamai didesnis: mažesni slėgio svyravimai, ženkliai mažiau triukšmo ir pan.
Hidroforų tipai
Siurbliai su hidroforais yra komplektuojami su dviejų skirtingų tipų hidroforais:
- Pirmasis tipas yra membraniniai hidroforai. Jie idealiai tinka geriamojo vandens tiekimo sistemoms įrengti, o taip pat pasižymi plačiu temperatūrų diapazonu, todėl juos galima naudoti ne tik šalto vandens tiekimui, bet ir karštam vandeniui tiekti.
- Antrasis tipas – diafragminiai hidroforai. Jie yra universalūs, todėl yra lengvai pritaikomi įvairiose srityse ir galima naudoti slėgio kėlimui, laistymo sistemose ir t. t.
Siurblių hidroforai gali būti įvairių spalvų, t. y., baltos, raudonos, mėlynos, žalios ir t. t. Balta spalva parodo, kad gaminio bakas turi fiksuotą diafragmą, o štai visos kitos spalvos parodo, kad siurblys turi klasikinį hidroforo baką su keičiama membrana. Pažymėtina, kad baltieji, t. y., diafragminiai hidroforai yra mažiau reiklūs priežiūrai.
Į ką atkreipti dėmesį, renkantis siurblį su hidroforu?
Renkantis tokį gaminį, atkreipkite dėmesį į keletą jo savybių. Viena iš jų yra vandens įsiurbimo gylis. Šis kriterijus yra labai svarbus, nes tiesiogiai lemia sklandų vandens tiekimą, todėl visada įvertinkite, kokiame gylyje šulinyje, gręžinyje ar kitame vandens šaltinyje yra vanduo, taip pat įvertinkite, koks yra horizontalus atstumas nuo siurblio su hidroforu iki vandens telkinio. Dar vienas svarbus kriterijus yra talpa, sąlygojanti komfortabilų naudojimąsi tokiu siurbliu: gyvenamajam namui patartina rinktis siurblius, kurių hidroforo talpa yra nuo 50 l iki 100 l, o sodo nameliuose ir pan. tinka ir mažesnės talpos bakai.